Solve two-step money stories
3rd Grade Math practice: A student buys 2 notebooks for $3.00 each and 1 pencil for $1.25. She pays with $10.00. How much change does she get. Part of time and money (Time and money).
~11 min
Use the first step to organize the money situation.

